راهنمای خرید صندلی اداری

دوشنبه, 23 مرداد 1396 ساعت 15:13

 

راهنمای خرید صندلی اداری 

وقتي خرید صندلی اداری را داشته باشیم يکسري سوال ذهنمان را مشغول ميکند,  چه نوع صندلی اداری بخرم ؟ صندلی اداری با چه کيفيتي بخرم ؟ از کجا بفهمم کيفيت صندلی اداری که میخرم خوبه ؟ صندلی اداری تو چه رنج قيمت بخرم ؟ صندلی اداری را از کجا بخرم ؟

 و خيلي از اين سوال های دیگر که اگه ما بتوانیم جوابي برای آنها  داشته باشيم  میتوانیم يک خريد خوب مبلمان اداری که ما  را راضي کند داشته باشیم 

 

انواع صندلی اداری

در ذیل به چند نوع صندلی اداری که در بازار وجود دارند اشاره ميکنيم ،که هر کدام  از آنها کارايي متفاوتی از هم دارند و گاهی هم کارایی مشترک دارند.

 

صندلی چرخدار

يکي از پر استفاده ترين نوع صندلی اداری که در مکان های متفاوتی استفاده میشود صندلی چرخدار است

مبلمان اداری  و صورت ویژه تر صندلی اداری مهمترین قسمت از  اتاق کار است. زیرا به جز مهم بودن ظاهر و طرح محیط کار، همه افراد و کارکنان ساعات زیادی را روی صندلی خواهند نشست. انواع مختلفی از صندلی اداری وجود دارد که میتوان  صندلی به صندلی مدیریت، صندلی چرخدار و صندلی پایه ثابت و... جهت چینش سازمان یا محیط  کاری شما اشاره نمود..

 

قبل از اقدام به خرید صندلی اداری باید به موارد زیادی توجه  کرد،یکی از موارد مهم و قابل تامل در صندلی ادری این است که پشتی صندلی با ساختار و فرم کمر شما هماهنگی داشته باشد،مورد دیگر اینکه صندلی اداری قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد که در مواقع مورد نیاز و با توجه به خواست کسی که از صندلی اداری استفاده میکند ارتفاع آن تنظیم شود.در این موارد بهتر است از فروشنده یا مشاور راهنمایی بگیرید تا بهترین انتخاب را داشته باشید

 

مورد دیگری که میتواند در انتخاب و خرید تاثیر گذار باشد قیمت صندلی اداری است.قیمت صندلی اداری خود به عوامل زیادی میتواند ارتباط داشته باشد، از سیاست قیمت گذاری شرکت سازنده صندلی اداری  تا متریال و مواد مصرف شده و امکاناتی که جهت صندلی اداری در نظر گرفته شده است بستگی دارد.

 ساعات متوالی و زمان زیادی که  پشت میز کار مینشینیم، و یا به تماشای تلویزیون  و یا غیره سرگرم هستیم و یا استفاده از صندلی اتومبیل باعث کمردرد کسانی می گردد که به دلایل متفاوتی از این دردها رنج میکشند.رعایت بحث ارگونومی در مبلمان و صندلی سبب به حداقل رسیدن این کمر دردها و مشکلات میشود. ولی کمتر صندلی را میتوان به عنوان اینکه حکم صندلی طبی که جهت  این گروه از افراد را دارد  معرفی کرد و صرفا این طراحی ها پیشگیری از آسیب های کمر میتواند کمک کند.

 صندلی اداری مناسب باید به صورتی انتخاب شود که نیازهای مربوط هر شخص به هر کدام از این چهار ناحیه (گردن، قفسه سینه، کمر و دنبالچه)توجه کرده و پاسخ دهد.

هر شخص به صورت متوسط زمان نشستن خود در زمان یک ساعت ۵۳ بار تغییر در بالاتنه  اش خود می‌دهد که میتوان گفت نزدیک به28% آن شامل تکیه دادن به پشتی  و یا چرخش به اطراف است،غالبا صندلی‌ اداری تکیه‌گاه و نشیمن‌گاه صندلی یک تکه است  به شخص این امکارن را نمی دهد که قدرت مانور بهتری روی صندلی اداری داشته باشد و بتواند به راحتی بالاتنه خودش  را  به صورتی که دلخواه اوست حرکت بدهد..

بیشتر صندلی اداری که جهت  کاری استفاده میشود  به طور یکسان خواص چهارگانه ستون فقرات پوشش نمی‌دهد. صندلی اداری میتواند ایده‌آل و مناسب باشد که  تا جایی که امکان دارد، برای حرکت این مفاصل  که صحبت شد مناسب باشد و طراحی صندلی به شخص این  اجازه را خواهد داد که به طور طبیعی و آزادانه بدن خود حرکت دهد

صحیح نشستن بر روی صندلی و انتخاب و درست صندلی مناسب در سلامت جسمانی شخص میتواند نقش به سزایی داشته باشد.تولید کنندگان و کارخانه سازنده صندلی اداری  بایستی تمامی مرحله های  طراحی وتولید  صندلی اداری را بر اساس اصول  و استاندارد های فنی و مهندسی انجام دهند و همچنین باید با توجه به کاربری و ارگونومی بدن ،صندلی اداری را بسازند. خریداران هم باید قبل از  هرگونه خرید ،نیاز است که اطلاعات کافی و مناسب را از مشخصات فنی صندلی و نوع کاربردی که از صندلی اداری مورد نظرشان انتظار دارند به دست آورند و بعد از آن ،جهت انتخاب و خرید صندلی اداری و مبلمان اداری  مناسب مد نظرشان اقدام کنند..

صندلی  اداری خوب بایستی مشخصات متعددی داشته باشد تا ذر زمانی که بر روی آن میخواهیم  بنشینیم،احساس آرامش داشته باشیم ودچار فشار عصبی و خستگی مفرط یا مشکلاتی از جمله ناراحتی های ستون فقرا و مشکلا ت اسکلتی نگردیم..

جهت انتخاب یک صندلی اداری مناسب باید موارد متنوعی را مد نظر قرار دهیم:

پاها و بازوان شخص استفاده کننده از صندلی اداری بایستی به طور عمود قرار گیرد و همچنین باید ساعد وران ها به طور افقی قرار گرفته و کف پاها  به صورت افقی بر روی کف زمینقرار بگیرد.همچنین پشتی صندلی اداری بایستی از منحنی درونی مهرههای کمری ستون فقرات را در نظر گرفته محافظت نماید. وزن قسمتهای بالا تنه بایستی  به صورت یکسان و یکنواخت بر روی نشیمنگاه و ران ها پخش گردد.

منبع مقاله از مبلمان سینمایی البرز:www.alborzfco.com

مقالات شرکت نیک نگاران البرز

آرشیو مقالات
 • مشخصات سالن آمفی تئاتر و سالن سینما

  مشخصات سالن آمفی تئاتر و سالن سینما

  سالن آمفی تئاتر و سالن سینما صحنه تئاتر: نمایش در هر جایی که مناسب برای بازیگران و یا…

  نوشته شده در 1396-06-22 ساعت 08:59:10

 • ویژگی میز اتاق مدیریت

  ویژگی میز اتاق مدیریت

   اتاق مدیریت- میز مدیریت اتاق مدیریت اولین و مهم ترین قسمت از شرکت و یا سازمان می باشد،لذا…

  نوشته شده در 1396-06-13 ساعت 12:12:47

 • راهنمای خرید صندلی اداری

  راهنمای خرید صندلی اداری

  راهنمای خرید صندلی اداری وقتي خرید صندلی اداری را داشته باشیم يکسري سوال ذهنمان را مشغول ميکند, چه…

  نوشته شده در 1396-05-23 ساعت 15:13:03

خدمات نیک نگاران البرز

اخبار شرکت

تخفیفات ویژه

تخفیفات ویژه

نوشته شده در 1395-06-15 ساعت 18:21:59